Click for Amazing Phone Card
جمعه 3 تیر 1384

گزارشي براي ثبت در تاريخ انتخابات ايران: تخريب سازماندهي شده هاشمي رفسنجاني از سوي برخي نظاميان، هاتف نيوز

اعتراض نسبت به سازماندهي بودن آراء يك كانديداي خاص مهمترين موضوع انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري ايران است. حضور سازماندهي شده نظاميان و شبه نظاميان واكنشهاي گوناگوني را در بين مردم و فعالان سياسي برانگيخته است. پيش از اين هاتف گزارشي در خصوص دخالت فرماندهان نظامي در انتخابات منتشر كرده بود. اين گزارش مهر تاييد ديگري است بر دخالت و حمايت نظاميان در امر انتخابات.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "هاتف" قسمت ديگري از موضعگيري مسوولان نظامي در انتخابات منتشر مي شود.
سردار آقا مير: هاشمي عليرغم نظر آقا ثبت نام كردند
سردار آقامير 16 خرداد در جلسه کادر حوزه ها و مسئولين پايگاه هاي بسيج ناحيه ابوذر تهران در حوزه صياد شيرازي مدعي شده است: آقاي هاشمي قبل از ثبت نام خدمت آقا ( مقام معظم رهبري ) رسيدند و در رابطه با کانديدا شدنشان سئوال کردند و حضرت آقا فرموده اند بنده و شما کنار گود باشيم بهتر است.
وي افزود: آقاي هاشمي عليرغم نظر آقا رفتند و ثبت نام کردند.
شايان ذكر است اين جلسه با حفاظت کامل و تحويل گرفتن تلفن همراه و کيف دستي شرکت کنندگان برگزار شد و قرار بوده جلسات مشابهي در ساير مناطق و نواحي مقاومت نيز تشکيل شود.
سردار کلولي دزفولي: انتقاد به دولت هاشمي اين است كه از امثال ميردامادي و كرباسچي استفاده كرده است
در جلسه شوراي فرماندهي وگردانهاي عاشورا و الزهرا شهرستان رامهرمز که در تاريخ 25 خرداد و با موضوع انتخابات رياست جمهوري برگزار شد، سردار کلولي دزفولي، فرمانده منطقه مقاومت بسيج استان خوزستان، با ارايه تحليلي از احزاب و جناح هاي کشور مدعي شده است كه قاليباف انتخاب مقام معظم رهبري است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود را دوره رياست جمهوري آقاي هاشمي رفسنجاني انتقاد كرده است.
شايان ذکر است در حاشيه اين مراسم جزوه اي با عنوان «چه کسي را انتخاب کنيم؟» در حمايت صريح از آقاي قاليباف در بين حاضرين توزيع و آقاي توکلي تاکيد نموده که اين جزوه تکثير و در اختيار گردان هاي عاشورا قرار گيرد.
همچنين سردار كلولي درفولي سوم خرداد در جمع طلاب و روحانيون حوزه علميه اهواز نيز با تشرح آسيب ها راهبردها در صحنه انتخابات رياست جمهوري اظهارات تقريبا مشابهي در انتقاد از آقاي هاشمي و دولت وي داشته است.
وي در تاريخ 11 خرداد نيز در همايشي به نام بصيرت در خصوص دولت آقاي هاشمي اظهار داشت که به دولت آقاي هاشمي اين انتقاد وارد است که از نيروهاي همچون ميردامادي، کرباسچي و... استفاده كرده و به نيروهاي ارزشي و انقلابي کمتر توجه داشته و بيشتر به مسائل اقتصادي و بازسازي مي پرداخت.
سردار حميد رضا ناصري: حضور هاشمي براي سپاه مضر است

در تاريخ هاي 23 و 24 سردار حميد رضا ناصري از اداره اطلاعات ستاد مشترک سپاه، سردار سالک از واحدهاي ستادي سپاه مرکز با حضور در جلسات متعددي در استان کرمانشاه که در پادگان شهدا، قرارگاه نجف ، پادگان ورمنجه، کانون بسيج جوانان ، ميهمان سراي بعثت و اکثريت شهرستانهاي استان تشکيل شده با تشرح شرايط کشور و بر شمردن ويژگي هاي رياست جمهوري آينده ، با نقد عملکرد آقاي هاشمي رفسنجاني که با تخريب و بي حرمتي توام بوده احراز مقام رياست جمهوري توسط ايشان را براي سپاه مضر دانسته و گفته اند: حضور هاشمي تضعيف سپاه را به دنبال خواهد داشت.
سردار مقدم، فرمانده سپاه تهران: پسر هاشمي از دولتهاي اروپايي قولهايي گرفته است

سردار مقدم در همايشي که سپاه ناحيه شمال تهران در خرداد ماه جاري برگزار كرد ادعا کرده است که پسر آقاي هاشمي رفسنجاني به بهانه ماموريت کاري به اروپا سفر کرده و در اين سفرها قول هاي مساعدي از آنان ( دولت هاي اروپايي) گرفته است.
سردار مهركيش: هاشمي رفسنجاني كار اصولي نكرده است

سردار مهرکش، فرمانده نيروي مقاومت استان يزد 18 خرداد در کانون فرهنگي بسيج در جمع حدود 300 نفر از فرماندهان پايگاه هاي بسيج در خصوص آقاي هاشمي رفسنجاني گفت: آقاي هاشمي رفسنجاني کار درست و اصولي نکرد که وارد صحنه انتخابات شده و اخيرا آقاي عطريانفر– يکي از مسئولين ستاد انتخاباتي آقاي هاشمي رفسنجاني – اعلام کرده که نظر حزب کارگزاران بر اين است که در جامعه هم افراد غني و هم افراد فقير بايد باشد و با اين توصيف کانديداي اين حزب به درد مردم نمي رسد.

تخريب چهره آقاي هاشمي رفسنجاني توسط سپاه شهرستان شيروان

تعداد محدودي بولتن داخلي توسط سپاه شهرستان شيروان تهيه و در مجموعه سياسي اين نهاد توزيع شده که در آن مطالبي به نقل از خبرگزاري هاي خارجي ، سايت هاي داخلي و اظهار نظر فعالان سياسي عليه آقاي هاشمي رفسنجاني درج شده است. در سطح نسبتا وسيعي بين فعالان انتخاباتي و عموم مردم اينگونه شايع شده است که :
خراسان جنوبي:
فرزند آقاي هاشمي رفسنجاني در سايت اينترنتي با زير سوال بردن ولايت فقيه ، شوراي رهبري بهترين گزينه براي اداره کشور عنوان کرده است.
آقاي هاشمي رفسنجاني عامل رد صلاحيت آقايان معين و مهرعليزاده است
سيستان و بلوچستان:
اگر هاشمي رفسنجاني رئيس جمور شود مجدا چادرها را بر سر دختران خواهد كرد و آزادي روابط بين دختر و پسر محدود شود.
افراد حزب اللهي بسيجيان در مناطق مختلف کشور با حمله به ستادهاي انتخاب آقاي هاشمي ، تمامي نيروهاي دوم خردادي و مشارکتي هايي را که در اين ستادها عضو بوده اند را اخراج و طرد نموده اند.

اظهارات سردار يوسف عليزاده عليه هاشمي رفسنجاني در مشهد

در جلسه اي با حضور فرهنگيان بسيجي در سپاه مشهد برگزار شده ، ابتدا آقاي عباسپور نماينده ولي فقيه در سپاه سخنراني كرد و سپس يوسف عليزاده فرمانده سپاه مشهد سخراني و مطالبي عليه آقاي هاشمي رفسنجاني مطرح و موضعگيري كرده است.
فرمانده سپاه مشهد گفت: آقاي هاشمي رفسنجاني در جمع انجمن اسلامي دانشجويان گفته اند رهبري تاکنون کشور را هدايت کرده ولي هم اکنون ديگر نمي تواند آقاي هاشمي به ديدار آقاي منتظري رفته و عذر خواهي كرده است.
سردار مولوي حقيقتي: جريان خزنده اطراف هاشمي دوباره زنده شده است
مولوي حقيقتي، فرمانده منطقه مقاومت بسيج استان سيستان و بلوچستان در جلسه اي با حضور اعضا شوراي کانون مشورتي بسيج برخي ازمتنفذان و افراد حزب الهي اين شهرستان در اظهاراتي با انتقاد از آقاي هاشمي رفسنجاني علت آن را ناشي از تحرکات برخي اعضا نفوذي در حزب کارگزاران تحت عنوان جريان سوم نام برده است.
وي همچنين در مورخ 9 خرداد درجمع حدود 200 نفر از بسيجيان زاهدان گفت: يک جريان سومي که خزنده است و اطرافيان آقاي هاشمي و حزب کارگزاران بوده اند دوباره زنده شده اند و با واردکردن آقاي هاشمي به صحنه انتخابات قصد دارند به مقاصد خود برسند. اين جريان باعث شده اند که کانديداي اصلي اصولگرايان يعني آقاي دکتر ولايتي از صحنه انتخابات کناره گيري نمايد . آقاي هاشمي بهتر است در همان جايگاه مجمع تشخيص بماند و جوان ترها وارد ميدان شوند.
سردار مولوي حقيقي در اين جلسه گفت: آقاي هاشمي رفسنجاني بايد صحنه انتخابات را براي جوان ها مهيا مي کردند و خودشان در مجمع تشخيص مصلحت نظام بر امور نظارت مي داشتد.
وي در خصوص عملکرد حزب کارگزاران گفت: آنچه در دوم خرداد بوجود آمد و در طول هشت سال کشور را مديريت کرد مربوط به عملکرد حزب کارگزاران و کساني است که در دولت قبل جمع شده بودند. و در پوشش سازندگي معنويت را به فراموشي سپردند و در جريان سوم مي بينيم که همان ها پا به ميدان گذاشتند و برخي از سوابق افراد را ناديده گرفته و مي خواهند در مقابل نيروهاي اصولگرا صف آرايي کنند.

حجت الاسلام عليزاده: چه جايگاهي بالاتر از مجمع تشخيص مصلحت
پس از سردار مولوي حقيقي، حجت الاسلام و المسلمين عليزاده نماينده ولي فقيه در سپاه استان سيستان وبلوچستان با انتقاد از نامزدي هاشمي رفسنجاني گفت: عده اي از افراد که در جبهه اصلاحات آمريکايي بوده و هستند و برخي افراد در حال حاضر سوت و کف مي زنند وزير سايه شخصيتهاي انقلاب مشغول فعاليت هستند که يکي از دغدغه هاي اصلي اين است چه جايگاهي بالاتر از مجمع تشخيص مصلحت نظام شخصيت برخي از بزرگان در مقام و جايگاهي که هستند بهتر است حفظ شود بهتر است ما در کانون انقلاب اقدام به شخصيت پروري با دوراني که نيستيم انجام دهيم و جوانترها وارد صحنه شوند و زير چتر ما و با نظارت ما و کنترل ما رشد کنند تا آبنده نظام تامين شود.
وي در ادامه انتخابات را تحت تاثير سه جريان اصولگرا ، اصلاح طلبان و بخشهايي از کارگزاران دانسته و چنين بيان داشته است: ما در انتخابات دارا ي سه جريان هستيم يکي جريان اصولگرا يا به قول مقام معظم رهبري اصولگراي اصلاح طلب جريان دوم که اصلاح طلبان هستند که نامزد آنها با حکم حکومتي مقام معظم رهبري وارد صحنه شده و مرگ خودشان را درانتخابات مي بينند و جريان سوم که بخشهايي از کارگزاران بوده اند که زنده شده و در اطراف يک شخصيت بزرگوار جمع شده اند.

عضو سپاه اصفهان: قرار ما اين است كه احمدي ن‍ژاد مورد حمايت قرار گيرد
يکي از پرسنل سپاه درتاريخ 3 خرداد در يکي از مساجد اصفهان با بيان مطالبي در انتقاد از آقاي هاشمي رفسنجاني گفت: قرار نبود آقاي هاشمي وارد صحنه انتخابات شود و قرار ما اين است که آقاي احمدي نژاد که فرد مناسبي است مورد حمايت قرار گيرد.
مسئول حفاظت اطلاعات لشکر 14 امام حسين: هاشمي به مملكت خيانت كرده است
مسئول حفاظت اطلاعات لشکر 14 امام حسين در تاريخ 23/3/84 در جمع پرسنل تيپ 3 عاشورا در کاشان مطالبي عليه آقاي هاشمي بيان کرده و گفته است هاشمي به مملکت خيانت کرده است.
مسئول عقيدتي سياسي ناحيه مقاومت خراسان: ديدار آقاي هاشمي و منتظري نادرست بود

سرهنگ بازياد در مورخه 22/3/84 در گردهمايي اعضا کانون بسيج آ.پ مشهد در خصوص انتخابات و آرايش جناح هاي سياسي در رد آقاي هاشمي رفسنجاني به دلايلي اشاره کرده است.
وي گفت: عملکرد نادرست فائزه هاشمي و ديگر فرزندان ايشان، عملکرد نادرست دولت ايشان ديدار آقاي هاشمي با منتظري و اظهار اينکه قرار نبود با شما اين طور برخورد شود.
وي در ادامه ضمن تشريح محورهاي فوق مدعي شده که پسر آقاي هاشمي گفته است جايگاه ولي فقيه را مثل جايگاه ملکه انگليس مي کنيم، کدهاي که مقام معظم رهبري در خصوص ويژگي هاي رئيس جمهور در کرمان مطرح کردند شامل ايشان نمي شود دوره هاشمي و دوره روي آوردن به تجملات و غيره بود.

يكي از مسئولين سپاه اصفهان: هاشمي جاه طلب است
در تاريخ 26 خرداد، مسئول حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس در سپاه اصفهان در جمع بسيجيان شهرستان خوانسار در پاسخ به سوال يکي از حاضرين در مورد نامزدهاي انتخاباتي اظهار داشت: آقاي هاشمي رفسنجاني فردي جاه طلب است . آقاي دين فروش است. آقاي محسن رضايي پشت به ولايت نموده است آقاي معين توانايي اداره يک وزارتخانه را نداشته چه رسد به رياست جمهوري؟

سردار حاجيان: كانديداي مطلوب سپاه و بسيج احمدي نژاد است
سردار حاجيان در تاريخ 3 خرداد با حضور در مسجد کلمان، به ايراد سخنراني در جمع حاضران پرداخته و با انتقاد از آقاي هاشمي رفسنجاني گفته است: قرار نبود ايشان وارد صحنه انتخابات شوند و کانديداي مطلوب سپاه و بسيج آقاي احمدي نژاد که فردي مناسب است مي باشد.
برهم زدن ستاد هاشمي از سوي سپاه بابلسر
در شامگاه 25 خرداد چندين تن از پرسنل احياء امر به معروف و نهي از منکر سپاه بابلسر با مراجعه به ستاد جوانان و دانشجويان آقاي هاشمي رفسنجاني اقدام به برهم زدن وسايل و امکانات ستاد مذکور نموده و قصد داشتند به اجبار مسئول آن ستاد را با خود به سپاه ببرند که بدليل مقاومت افراد ياد شده موفق به اين کار نمي شوند.

فرمانده ارشد سپاه در ايلام: براي مردم هاشمي بهترين نيست

سرهنگ اختياري، در تاريخ 20 خرداد در پاسخ به سوالي در مورد آقاي هاشمي رفسنجاني در جمع بسيجيان ايلام با انتقاد از عملکرد دولت آقاي هاشمي گفت: شايد براي مقام معظم رهبري هيچ کس مثل هاشمي نباشد ولي براي مردم هاشمي بهترين نيست .
توزيع بيانيه عليه آقاي هاشمي توسط پرسنل سپاه آبدانان

ستوان دوم پاسدار محمود نوروزي مسئول بسيج فرهنگيان آبدانان بيانيه اي تحت عنوان آيا مي دانيد چراهاشمي نه؟ بين کارکنان شهرستان مذکر توزيع نموده است.
تکثير و توزيع اعلاميه عليه آقاي هاشمي توسط سپاه کرمانشاه

اعلاميه" آيا مي دانيد چرا هاشمي نه؟" در قرارگاه رمضان سپاه در استان کرمانشاه تکثير و سپس توسط بسيج منطقه مقاومت استان مذکور جهت توزيع تحويل رابطين شهرستان در تاريخ 26 خرداد در سطح استان توزيع شده است. همچنين موارد مشابهي مبني بر تکثير و توزيع اعلاميه عليه آقاي هاشمي رفسنجاني در واحدهاي وابسته به سپاه از برخي استانهاي ديگر نيز واصل شده است.
رئيس حفاظت اطلاعات سپاه سمنان: به هرشكلي بايد تلاش شود تا هاشمي رئيس جمهور نشود

سرهنگ غلامي، رئيس حفاظت اطلاعات ارشد سپاه استان سمنان در جمع پرسنل سپاه عنوان گفت: به هر شکلي تلاش شود آقاي هاشمي رئيس جمهور نشود.وي يکي از دلايل خود را فرزندان آقاي هاشمي مطرح کرده اند که عنوان داشته اند ما به زور آقاي هاشمي را وارد صحنه انتخابات کرديم تا در مقابل رهبري بياستد .
توزيع شبنامه توسط يکي از پرسنل سپاه سمنان

در تاريخ 25 خرداد يک دستگاه پيکان سواري به شماره 444 ل 52 تهران 21 در حال توزيع شبنامه اي تحت عنوان " چرا هاشمي نه؟" در سطح شهر سمنان مشاهده شده است . راننده اتومبيل يکي از پرسنل سپاه به نام مرتضي اباالخيريان بوده است .
کتاب مرثيه قدرت و مصباح انتخابات

در تاريخ 26 خرداد يکي از منابع اداره اطلاعات سمنان ضمن ملاقات با يکي از پرسنل سپاه فرد سپاهي يک عدد کتابچه با عنوان «مرثيه قدرت و مصباح انتخابات» ( حاوي نکاتي عليه آقاي هاشمي رفسنجاني) به وي مي دهد و اعلام مي دارد تعداد بيشتري از جزوات مذکور در اختيار ما مي باشد.

مسئول دفتر تحليل و بررسي مسائل سياسي بسيج: در مجمع تشخيص مصلحت رياست ورشكسته نمي خواهيم

سردار صلاحي، مسئول دفتر تحليل و بررسي مسائل سياسي بسيج، در جمع شرکت کنندگان طرح هاديان سياسي سپاه شهرستان دامغان اقدام به ايراد سخنراني كرده و در بخشي از سخنان خود با اشاره به انتخابات رياست جمهوري گفته است: