Click for Amazing Phone Card
پنجشنبه 2 تیر 1384

ما تحریمیان اشتباه نمی کردیم، پارميس سعدی

پیش از انتخابات ، کسانی که موافق رای دادن بودند؛ در توجیه علت رأی دادن خود می گفتند که شما تحریمیان باعث می شوید که یک کسی مثل قالیباف رأی بیاورد و پدر ملت توسط چنین کسی در خواهد آمد.می گفتنداگر رأی ندادن به خاطر سلب مشروعیت از این رژیم است، او دیگر مشروعیتی برایش نمانده است. عده ای می گفتند معین با آمدن خود می تواند چنین و چنان کند.. ضربه ای که ما خوردیم از روشنفکرانی بود که از معین حمایت کردند. با آمدن معین به صحنه انتخابات ، بسیاری از کسانی که انتخابات را تحریم کرده بودند ، پشیمان شده و به صحنه انتخابات آمدند.ا ما مردم عادی و کوچه بازار بسیار بهتر از بسیاری از این روشنفکران می اندیشند. همه جا مردم می گفتند رأی دادن یا ندادن ما بی نتیجه است. چون کسی که باید رئیس جمهور شود ، پیشاپیش انتخاب شده است.راستی چه کسی باور می کند که رفسنجانی نفر اول شده باشد؟اگر به سایت رفسنجانی سر زده باشید ؛ حتماً دیده اید که طرفداران ایشان بسیار کم بودند. اینقدر طرفداران رفسنجانی کم بودند که پس از مدت کوتاهی این سایت در ایران فیلتر شد تا به این وسیله جلوی آبروی رفته خود را بگیرند.چه کسی می تواند باور کند که چهره منفوری نظیر احمدی نژاد که میدانهای شهر را با گورستان اشتباه گرفته بود، توسط رأی مردم به نفر دوم انتخابات رسیده است؟ بدیهی است که اگر به جای احمدی نژاد ، کروبی به مرحله دوم راه یافته بود، مردم نمی گذاشتند که رفسنجانی به رئیس جمهوری برسد.اما در دور دوم بدیهی است که کسی به احمدی نژاد که یکی از افتخاراتش این بوده است که تیر خلاصی به اعدامیها می زده است، رأی نمی دهد. برای مردم ایران چهره احمدی نژاد به اندازه کروبی یا معین آشنا نیست.رفسنجانی هم با توجه به اینکه در مجلس ششم رأی نیاورد ، خیلی خوب می دانست که طرفداران کمی دارد، به پشتوانه قدرتی که دارد، و به خاطر جمعی از اینکه می تواند نتیجه انتخابات را هر طور که شده به نفع خود برگرداند ، پا به میدان گذاشت.وگرنه مردمی که نخواستند او نماینده آنها در مجلس باشد، چگونه خواستند که رئیس جمهورشان باشد؟

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

چطور مردم عادی می دانستند که رئیس جمهور آینده پیشاپیش انتخاب شده ، اما طرفداران معین ، نمی دانستند؟ چند بار باید یک اشتباه را تکرار کنیم؟حالا که کار از کار گذشته است، و حالا که رژیم حضور مردم به پای صندوق رأی را حمایت از رژیم تعبیر کرده است، کسانی که موافق رأی دادن بودند،به اشتباه خود پی برده و می گویند شرکت در انتخابات اشتباه بود. اکنون می گویند روز جمعه به پای صندوق رأی نمی رویم. چرا نباید خوب بیندیشیم و ترفند های رژیم را خنثی کنیم؟ طرفداران معین باعث شدند که زبان رژیم دراز شود. اگر تحریم انتخابات فراگیر تر از آنچه دیدیم ، شده بود، نتیجه با اکنون هیچ فرقی نمی کرد، اما درعوض اپوزیسون ایران در عرصه بین المللی سربلند می شد. دنیا می فهمید که این رژیم در میان مردمش طرفداری ندارد.اما اکنون جمهوری اسلامی در رسانه های خود از خبرگزاریها و رسانه های خارجی نام می برد که انتخابات ایران را غیر قابل تصور به تصویر کشیده اند.با این روشنفکرانی که ما داریم ؛ چند سال دیگر باید سایه مبارک جمهوری اسلامی بالای سرمان باشد؟ حد اقل در روز جمعه با نرفتن به پای صندوق رأی به

دنیا بگوئیم که رفتن به پای صندوقهای رأی در روز جمعه حمایت از رژیم جمهوری اسلامی نبوده است

پارمیس سعدی

در همين زمينه:

دنبالک: http://mag.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/25070

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'ما تحریمیان اشتباه نمی کردیم، پارميس سعدی' لينک داده اند.
خبرنامه گويا از هيچ نامزد انتخاباتي حمايت نمي کند. همه نامزدان مي توانند در اين صفحه تبليغ کنند. براي درج آگهي با اي ميل advertisement @ gooya.com تماس بگيريد.

Copyright: gooya.com 2005