چهارشنبه 11 مرداد 1385

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: مرگ مشکوک اکبر محمدی در زندان نشانه رفتار خشن حکومت ایران با مخالفان خود است، راديو فردا

شان مککورمیک، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، روز سه‌شنبه در واکنش به مرگ مشکوک دانشجوی زندانی اکبر محمدی در زندان اوین، گفت آمریکا سرکوب شدید معترضان توسط حکومت ایران و ادامه اقدامات این حکومت را در سرکوب جامعه مدنی و کسانی که برای آزادی‌های فردی در ایران مبارزه می‌کنند، محکوم می‌کند. وی افرو.د این بازداشت‌ها و رفتار خشن با رهبران اپوزیسیون، بخشی از برنامه حکومت ایران است برای ساکت کردن جنبش دانشجوئی به طور مشخص و در ابعاد مشخص، جامعه مدنی ایران. وی از نظام جمهوری اسلامی خواست چارچوب جهانی دفاع از آزادی‌ها و حقوق پذیرفته شده بشر را رعایت کند.
بهروز کارونی


بهمن باستانی (رادیو فردا): در پی مرگ مشکوک اکبر محمدی، یکشنبه‌شب گذشته در زندان اوین، آمریکا جمهوری اسلامی را مورد سرزنش شدید قرار داد.
شان مککورمیک، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، روز سه‌شنبه مرگ اکبر محمدی در زندان را نشانه‌ای از رفتار خشن جمهوری اسلامی با مخالفان خود توصیف کرد. وی گفت آمریکا سرکوب شدید معترضان توسط حکومت ایران و ادامه اقدامات این حکومت را در سرکوب جامعه مدنی و کسانی که برای آزادی‌های فردی در ایران مبارزه می‌کنند، محکوم می‌کند

. وی با اشاره به زندانی شدن منوچهر محمدی، برادر اکبر محمدی، که او نیز از بازداشت‌شدگان اعتراضات دانشجوئی سال 1378 است، افزود: والدین آنها هم گویا بازداشت شده‌اند.

مککورمیک گفت این بازداشت‌ها و رفتار خشن با رهبران اپوزیسیون، بخشی از برنامه حکومت ایران است برای ساکت کردن جنبش دانشجوئی به طور مشخص و در ابعاد مشخص، جامعه مدنی ایران. وی با اعلام نگرانی عمیق آمریکا از اقدامات سرکوبکرانه جمهوری اسلامی و همچنین از وضعیت کسانی که در زندان‌های جمهوری اسلامی در حبس هستند، گفت ما حکومت ایران را فرا می‌خوانیم که به حقوق انسانی همه شهروندان ایران اعم از دانشجویان و اقلیت‌های مذهبی، کارگران، زنان و آنان که در بندند، احترام بگذارد و چارچوب جهانی دفاع از آزادی‌ها و حقوق پذیرفته شده بشر را رعایت کند.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

Copyright: gooya.com 2016